Liga Mistrzów: Na kłopoty Lewandowski

Bayern Monachium odpadł z Ligi Mistrzów. Bawarczycy zremisowali w rewanżu w Madrycie z Realem 2:2. Za jedno z najsłabszych ogniw niemieckiej drużyny uznano Roberta Lewandowskiego.

Robert Lewandowski w koszulki piłkarskie nie przełamał niemocy strzeleckiej, jego kolegom w starciu z Realem Madryt też brakowało skuteczności i Bayern Monachium nie zdołał awansować do finału Ligi Mistrzów. Przez następne 60 minut Lewandowski w grę ograniczył się do kilku słabych przyjęć piłki, niedokładnych podań i wybiegnięć na pozycję nie w tempo. A gdyby w 92. minucie był bardziej czujny, to Bayern mógłby teraz przygotowywać się do finału w Kijowie.

Warto wspomnieć, że rok temu, gdy Bawarczycy mierzyli się z “Królewskimi” na etapie ćwierćfinału, w pierwszym meczu na Allianz Arena też padł wynik 2:1 dla gości. Ale Lewandowski się nie poddali i na Santiago Bernabeu doprowadzili do dogrywki – z dużym udziałem Polaka, który strzelił jednego z goli. Jednak nadzieja Polski na Mistrzostwa Świata zależy od Lewandowskiego. Mam nadzieję, że Lewandowski osiągnie dobre wyniki w Koszulki Polska Mistrzostwa Świata 2018 zamiast tego meczu.